Oxfordshire John Fathers Junior Shield

Fixtures

Cup Entry List
Club Round
Abba Athletic (First) (bye) 1st Round
AFC Kirtlington (First) (bye) 1st Round
Ashton Villa Saturday (First) (bye) 1st Round
Aston (First) (bye) 1st Round
Bampton Town (First) (bye) 1st Round
Bampton United (First) (bye) 1st Round
Banbury Galaxy (First) (bye) 1st Round
Banbury Rangers (First) (bye) 1st Round
Banbury Town YFC (First) (bye) 1st Round
Barton United Saturday (First) (bye) 1st Round
Bloxham (First) (bye) 1st Round
Bodicote Sports (First) (bye) 1st Round
Brize Norton (First) (bye) 1st Round
Carterton Pumas (First) (bye) 1st Round
Carterton Rangers (First) 1st Round
Carterton Town (First) (bye) 1st Round
CF Finstock (First) 1st Round
Chacombe (First) (bye) 1st Round
Chadlington (First) (bye) 1st Round
Charlbury Town (First) (bye) 1st Round
Chasewell Park (First) (bye) 1st Round
Chesterton (First) (bye) 1st Round
Chipping Norton Town Swifts (First) (bye) 1st Round
Combe Junior Sports (First) (bye) 1st Round
Corinthians (First) 1st Round
Cropredy (First) (bye) 1st Round
Deddington Town (First) (bye) 1st Round
Diverse (First) 1st Round
Ducklington (First) (bye) 1st Round
Eynsham S.S.C. (First) (bye) 1st Round
Fairview (First) (bye) 1st Round
FC Hollybush (First) (bye) 1st Round
FC Langford (First) (bye) 1st Round
FC Mills (First) 1st Round
Fc Nomads (First) (bye) 1st Round
Finmere (First) 1st Round
George (First) (bye) 1st Round
Great Milton (First) (bye) 1st Round
Gyftid (First) 1st Round
Hailey (First) (bye) 1st Round
Hanborough (First) (bye) 1st Round
Hanwell United (First) 1st Round
Heyford Athletic (First) (bye) 1st Round
Heyford United (First) (bye) 1st Round
Highfield Old Boys (First) (bye) 1st Round
Hornton (First) 1st Round
Kea (First) 1st Round
Kingham All Blacks (First) (bye) 1st Round
Masons Arms (First) (bye) 1st Round
Middle Barton (First) (bye) 1st Round
Milton-U-Wychwood (First) 1st Round
Minster Lovell (First) (bye) 1st Round
North Leigh A (First) (bye) 1st Round
Original Swan (First) (bye) 1st Round
Sinclair Utd (First) (bye) 1st Round
Souldern (First) (bye) 1st Round
Spartan Rangers (First) (bye) 1st Round
St Clements (First) (bye) 1st Round
Steeple Aston (First) (bye) 1st Round
Summertown Stars A.F.C. (First) (bye) 1st Round
SWIS (First) (bye) 1st Round
Tackley (First) 1st Round
Tetsworth (First) 1st Round
Thame United Churches (First) 1st Round
Tower Hill (First) (bye) 1st Round
Union Street (First) (bye) 1st Round
West Witney (First) (bye) 1st Round
Witney Royals (First) (bye) 1st Round
Witney Wanderers (First) (bye) 1st Round
Wootton Sports (First) 1st Round
Wroxton Sports (First) (bye) 1st Round
Wychwood Forresters (First) 1st Round
1st Round
1. 05/10/13  13:30 Gyftid (First) VS Wootton Sports (First)
[+]
2. 05/10/13  13:30 Hornton (First) VS Tackley (First)
[+]
3. 05/10/13  13:30 CF Finstock (First) VS Corinthians (First)
[+]
4. 05/10/13  13:30 Diverse (First) VS Finmere (First)
[+]
5. 05/10/13  13:30 Hanwell United (First) VS Kea (First)
[+]
6. 05/10/13  13:30 Milton-U-Wychwood (First) VS FC Mills (First)
[+]
7. 05/10/13  13:30 Thame United Churches (First) VS Tetsworth (First)
[+]
8. 05/10/13  13:30 Wychwood Forresters (First) VS Carterton Rangers (First)
[+]
2nd Round
9. 02/11/13  13:30 Chacombe (First) VS Banbury Rangers (First)
[+]
10. 26/10/13  13:30 Heyford Athletic (First) VS Ducklington (First)
[+]
11. 02/11/13  13:30 Combe Junior Sports (First) VS Deddington Town (First)
[+]
12. 02/11/13  13:30 Sinclair Utd (First) VS Chipping Norton Town Swifts (First)
[+]
13. 02/11/13  13:30 Wootton Sports (First) VS Wroxton Sports (First)
[+]
14. 02/11/13  13:30 Bampton Town (First) VS AFC Kirtlington (First)
[+]
15. 02/11/13  13:30 Barton United Saturday (First) VS FC Hollybush (First)
[+]
16. 01/11/13  19:45 Carterton Pumas (First) VS West Witney (First)
[+]
17. 02/11/13  13:30 Middle Barton (First) VS Charlbury Town (First)
[+]
18. 02/11/13  13:30 George (First) VS FC Langford (First)
[+]
19. 02/11/13  13:30 Eynsham S.S.C. (First) VS Masons Arms (First)
[+]
20. 02/11/13  13:30 Tower Hill (First) VS Souldern (First)
[+]
21. 02/11/13  13:30 Hornton (First) VS Bodicote Sports (First)
[+]
22. 02/11/13  13:30 Witney Royals (First) VS CF Finstock (First)
[+]
23. 02/11/13  13:30 Brize Norton (First) VS Chesterton (First)
[+]
24. 02/11/13  13:30 Ashton Villa Saturday (First) VS Diverse (First)
[+]
25. 02/11/13  13:30 Kingham All Blacks (First) VS Witney Wanderers (First)
[+]
26. 02/11/13  13:30 Great Milton (First) VS Summertown Stars A.F.C. (First)
[+]
27. 02/11/13  13:30 Hailey (First) VS Original Swan (First)
[+]
28. 02/11/13  13:30 Kea (First) VS Cropredy (First)
[+]
29. 02/11/13  13:30 North Leigh A (First) VS FC Mills (First)
[+]
30. 02/11/13  13:30 Aston (First) VS Abba Athletic (First)
[+]
31. 02/11/13  13:30 Spartan Rangers (First) VS Chasewell Park (First)
[+]
32. 02/11/13  13:30 Banbury Town YFC (First) VS Highfield Old Boys (First)
[+]
33. 02/11/13  13:30 St Clements (First) VS Heyford United (First)
[+]
34. 02/11/13  13:30 Tetsworth (First) VS Hanborough (First)
[+]
35. 02/11/13  13:30 Banbury Galaxy (First) VS Bampton United (First)
[+]
36. 02/11/13  13:30 Fairview (First) VS Carterton Rangers (First)
[+]
37. 02/11/13  13:30 Bloxham (First) VS Minster Lovell (First)
[+]
38. 02/11/13  13:30 Union Street (First) VS Carterton Town (First)
[+]
39. 02/11/13  13:30 Chadlington (First) VS Fc Nomads (First)
[+]
40. 02/11/13  13:30 Steeple Aston (First) VS SWIS (First)
[+]
3rd Round
41. 07/12/13  13:30 Banbury Rangers (First) VS Heyford Athletic (First)
[+]
42. 07/12/13  13:30 Deddington Town (First) VS Sinclair Utd (First)
[+]
43. 07/12/13  13:30 Wroxton Sports (First) VS AFC Kirtlington (First)
[+]
44. 07/12/13  13:30 Barton United Saturday (First) VS West Witney (First)
[+]
45. 07/12/13  13:30 Charlbury Town (First) VS George (First)
[+]
46. 07/12/13  13:30 Eynsham S.S.C. (First) VS Souldern (First)
[+]
47. 07/12/13  13:30 Hornton (First) VS Witney Royals (First)
[+]
48. 07/12/13  13:30 Brize Norton (First) VS Ashton Villa Saturday (First)
[+]
49. 07/12/13  13:30 Kingham All Blacks (First) VS Great Milton (First)
[+]
50. 07/12/13  13:30 Hailey (First) VS Kea (First)
[+]
51. 07/12/13  13:30 North Leigh A (First) VS Abba Athletic (First)
[+]
52. 07/12/13  13:30 Spartan Rangers (First) VS Highfield Old Boys (First)
[+]
53. 07/12/13  13:30 Heyford United (First) VS Hanborough (First)
[+]
54. 07/12/13  13:30 Bampton United (First) VS Carterton Rangers (First)
[+]
55. 07/12/13  13:30 Minster Lovell (First) VS Carterton Town (First)
[+]
56. 07/12/13  13:30 Chadlington (First) VS SWIS (First)
[+]
4th Round
57. 08/02/14  13:30 Heyford Athletic (First) VS Sinclair Utd (First)
[+]
58. 04/01/14  13:30 Wroxton Sports (First) VS West Witney (First)
[+]
59. 04/01/14  13:30 Charlbury Town (First) VS Souldern (First)
[+]
60. 18/01/14  13:30 Witney Royals (First) VS Ashton Villa Saturday (First)
[+]
61. 18/01/14  13:30 Great Milton (First) VS Hailey (First)
[+]
62. 11/01/14  13:30 Abba Athletic (First) VS Spartan Rangers (First)
[+]
63. 11/01/14  13:30 Hanborough (First) VS Carterton Rangers (First)
[+]
64. 11/01/14  13:30 Carterton Town (First) VS Chadlington (First)
[+]
Quarter Final
65. 15/02/14  13:30 Heyford Athletic (First) VS West Witney (First)
[+]
66. 01/02/14  13:30 Charlbury Town (First) VS Witney Royals (First)
[+]
67. 15/03/14  13:30 Hailey (First) VS Abba Athletic (First)
[+]
68. 01/02/14  13:30 Carterton Rangers (First) VS Carterton Town (First)
[+]
Semi Final
69. 27/03/14  19:30 Heyford Athletic (First) VS Charlbury Town (First)
[+]
70. 02/04/14  19:30 Hailey (First) VS Carterton Rangers (First)
[+]
Final
71. 26/04/14  18:30 Charlbury Town (First) VS Carterton Rangers (First)
[+]
Competition Secretaries contact details
Confirm Match Official Appointments